Product information "SB-T-VA-001-PG16-ALU"
- Equipped with PG16 quick-release fitting
- Suitable for use in all test fixtures with Pylon interface
- Reliable transfer of vacuum within the scope of the specification
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Bestückung: | RQW (PG 16) |
| Compatible mating part 1: | SB-P-VA-001-PG16 |
| Connection: | Vacuum tube PG16 |
| Manual test fixtures (MA): | MA 21xx, MA 32xx |
| Max. temperature: | 60 °C [140 °F] |
| Min. temperature: | -10 °C [14 °F] |
| Number of poles: | 1 (fixed position) |
| Product group: | Interface blocks (SB) |
| Pylon receiver: | RC-PYLON-12-V2 |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Sealing: | Silicone |
| Series: | SB-VA |
| Type: | Vakuumblock |
| Version: | Test system side |
| Weight: | 0.097 kg [.213 lbs] |
| Working distance: | 15,1 +/- 0,5 mm |
Login
- Equipped with PG16 quick-release fitting
- Suitable for use in all test fixtures with Pylon interface
- Reliable transfer of vacuum within the scope of the specification
Other products in this series:
- Product group: Interface blocks (SB)
- Series: SB-VA
- Type: Vakuumblock
- Version: Test system side
- Accessory type: Customising accessories
- Bestückung: RQW (PG 16)
- Weight: 0.097 kg [.213 lbs]
- Min. temperature: -10 °C [14 °F]
- Max. temperature: 60 °C [140 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Compatible mating part 1: SB-P-VA-001-PG16
- Manual test fixtures (MA): MA 32xx, MA 21xx
- Pylon receiver: RC-PYLON-12-V2
- Working distance: 15,1 +/- 0,5 mm
- Connection: Vacuum tube PG16
- Sealing: Silicone
- Number of poles: 1 (fixed position)