Product information "SB-P-VA-001-PG16"
- Equipped with PG16 quick-release fitting
- Suitable for use in all test fixtures with Pylon interface
- Reliable transfer of vacuum within the scope of the specification
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Bestückung: | RQG-P (PG 16) |
| Compatible mating part 1: | SB-T-VA-001-PG16-ALU |
| Connection: | Vacuum tube PG16 |
| MA exchangeable kits (ATS MA): | ATS MAxx |
| Max. temperature: | 60 °C [140 °F] |
| Min. temperature: | 10 °C [50 °F] |
| Number of poles: | 1 (fixed position) |
| Product group: | Interface blocks (SB) |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Sealing: | Elastosil ® |
| Series: | SB-VA |
| Type: | Vakuumblock |
| Version: | Device under test (DUT) side |
| Weight: | 0.029 kg [.063 lbs] |
| Working distance: | 15,1 +/- 0,5 mm |
Login
- Equipped with PG16 quick-release fitting
- Suitable for use in all test fixtures with Pylon interface
- Reliable transfer of vacuum within the scope of the specification
Other products in this series:
- Working distance: 15,1 +/- 0,5 mm
- Connection: Vacuum tube PG16
- Sealing: Elastosil ®
- Number of poles: 1 (fixed position)
- Product group: Interface blocks (SB)
- Series: SB-VA
- Type: Vakuumblock
- Version: Device under test (DUT) side
- Accessory type: Customising accessories
- Bestückung: RQG-P (PG 16)
- Weight: 0.029 kg [.063 lbs]
- Min. temperature: 10 °C [50 °F]
- Max. temperature: 60 °C [140 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Compatible mating part 1: SB-T-VA-001-PG16-ALU
- MA exchangeable kits (ATS MA): ATS MAxx