Product information "SB-P-SO-009-SUB-D"
- Populated with Sub-D plug connector STV-SUBD-F-009-WW-G13
- Can be used in test fixtures with Pylon interface for use on the test specimen side
- Reliable signal transmission within the scope of the specification
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Bestückung: | STV-SUBD-F-009-WW-G13 |
| Connection: | Sub-D socket, 9 pole |
| MA exchangeable kits (ATS MA): | ATS MAxx |
| Max. temperature: | 100 °C [212 °F] |
| Min. temperature: | -20 °C [-4 °F] |
| Number of poles: | 1 (fixed position) |
| Product group: | Interface blocks (SB) |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | SB-SO |
| Type: | Specialised block |
| Version: | Device under test (DUT) side |
| Weight: | 0.022 kg [.048 lbs] |
Login
- Populated with Sub-D plug connector STV-SUBD-F-009-WW-G13
- Can be used in test fixtures with Pylon interface for use on the test specimen side
- Reliable signal transmission within the scope of the specification
Other products in this series:
- Product group: Interface blocks (SB)
- Series: SB-SO
- Type: Specialised block
- Version: Device under test (DUT) side
- Accessory type: Customising accessories
- Bestückung: STV-SUBD-F-009-WW-G13
- Weight: 0.022 kg [.048 lbs]
- Min. temperature: -20 °C [-4 °F]
- Max. temperature: 100 °C [212 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Connection: Sub-D socket, 9 pole
- Number of poles: 1 (fixed position)
- MA exchangeable kits (ATS MA): ATS MAxx