Product information "SB-P-SO-002-Polklemme"
- Populated with pole terminal STV-PK4-M4-RT/SW
- Can be used in test fixtures with Pylon interface for use on the test specimen side
- Reliable signal transmission within the scope of the specification
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Bestückung: | STV-PK4-M4-RT/SW |
| Connection: | Cinch plug |
| MA exchangeable kits (ATS MA): | ATS MAxx |
| Max. temperature: | 100 °C [212 °F] |
| Min. temperature: | -20 °C [-4 °F] |
| Number of poles: | 2 (fixed positions) |
| Product group: | Interface blocks (SB) |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | SB-SO |
| Type: | Specialised block |
| Version: | Device under test (DUT) side |
| Weight: | 0.038 kg [.083 lbs] |
Login
- Populated with pole terminal STV-PK4-M4-RT/SW
- Can be used in test fixtures with Pylon interface for use on the test specimen side
- Reliable signal transmission within the scope of the specification
Other products in this series:
- Product group: Interface blocks (SB)
- Series: SB-SO
- Type: Specialised block
- Version: Device under test (DUT) side
- Accessory type: Customising accessories
- Bestückung: STV-PK4-M4-RT/SW
- Weight: 0.038 kg [.083 lbs]
- Min. temperature: -20 °C [-4 °F]
- Max. temperature: 100 °C [212 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Connection: Cinch plug
- Number of poles: 2 (fixed positions)
- MA exchangeable kits (ATS MA): ATS MAxx