Product information "MSS-106-M5-08-ATSMAxx"
- Secure screw connection of pressure frame unit (NDH) replacement kit and probe plate unit (KTE) replacement kit to form a single unit
- Quick, easy transport and storage of the integrated exchangeable kit
- Screwed unit with protected probe field
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Diameter: | 14 mm [.551 in] |
| Exchangeable kits version: | No RF |
| Installation: | Thread M5 |
| Length: | 106 mm [4.17 in] |
| MA exchangeable kits (ATS MA): | ATS MAxx |
| Material: | 3.3206 |
| Max. temperature: | 60 °C [140 °F] |
| Min. temperature: | 10 °C [50 °F] |
| Product group: | Mechanical accessory |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | MSS |
| Type: | ATS-Verbindungsschraube |
| Version: | Standard exchangeable kits (ATS) |
| Weight: | 0.02 kg [.044 lbs] |
Login
- Secure screw connection of pressure frame unit (NDH) replacement kit and probe plate unit (KTE) replacement kit to form a single unit
- Quick, easy transport and storage of the integrated exchangeable kit
- Screwed unit with protected probe field
Other products in this series:
- Installation: Thread M5
- Length: 106 mm [4.17 in]
- Diameter: 14 mm [.551 in]
- Product group: Mechanical accessory
- Series: MSS
- Type: ATS-Verbindungsschraube
- Version: Standard exchangeable kits (ATS)
- Accessory type: Customising accessories
- Material: 3.3206
- Weight: 0.02 kg [.044 lbs]
- Min. temperature: 10 °C [50 °F]
- Max. temperature: 60 °C [140 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Exchangeable kits version: No RF
- MA exchangeable kits (ATS MA): ATS MAxx