Product information "KS-626 M6 M6-RF"
| Collar diameter: | 8.2 mm [.322 in] |
|---|---|
| Collar height: | 0.3 mm [.011 in] |
| Insulating material: | PEEK |
| Knurl: | Yes |
| Mounting hole in CEM1: | 7.5 - 7.52 mm [.295 – .296 in] |
| Mounting hole in FR4: | 7.5 - 7.52 mm [.295 – .296 in] |
| Outer diameter: | 7.5 mm [.295 in] |
| Press ring: | No |
| Product group: | Receptacles (KS) |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | KS-626 |
| Sub-series: | KS-626 M Schraubversion |
| Surface area: | Gold |
| Total length: | 58.55 mm [2.3 in] |
| Type of receptacle connection: | Plug / open |
| Vacuum-tight: | No |
Login
Other products in this series:
- Product group: Receptacles (KS)
- Series: KS-626
- Sub-series: KS-626 M Schraubversion
- Type of receptacle connection: Plug / open
- Press ring: No
- Surface area: Gold
- Collar diameter: 8.2 mm [.322 in]
- Collar height: 0.3 mm [.011 in]
- Knurl: Yes
- Vacuum-tight: No
- RoHS-compliant: Yes
- Total length: 58.55 mm [2.3 in]
- Outer diameter: 7.5 mm [.295 in]
- Insulating material: PEEK
- Mounting hole in CEM1: 7.5 - 7.52 mm [.295 – .296 in]
- Mounting hole in FR4: 7.5 - 7.52 mm [.295 – .296 in]