Product information "KS-419 23"
| Collar diameter: | 6 mm [.236 in] |
|---|---|
| Collar height: | 0.3 mm [.011 in] |
| Knurl: | No |
| Mounting hole in CEM1: | 5.49 mm [.216 in] |
| Mounting hole in FR4: | 5.49 mm [.216 in] |
| Outer diameter: | 5.5 mm [.216 in] |
| Press ring: | No |
| Product group: | Receptacles (KS) |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | KS-419 |
| Sub-series: | KS-419 press-in version |
| Surface area: | Gold |
| Total length: | 48 mm [1.88 in] |
| Type of receptacle connection: | Solder / open |
| Vacuum-tight: | No |
Login
Other products in this series:
- Total length: 48 mm [1.88 in]
- Outer diameter: 5.5 mm [.216 in]
- Product group: Receptacles (KS)
- Series: KS-419
- Sub-series: KS-419 press-in version
- Type of receptacle connection: Solder / open
- Press ring: No
- Surface area: Gold
- Collar diameter: 6 mm [.236 in]
- Collar height: 0.3 mm [.011 in]
- Knurl: No
- Vacuum-tight: No
- RoHS-compliant: Yes
- Mounting hole in CEM1: 5.49 mm [.216 in]
- Mounting hole in FR4: 5.49 mm [.216 in]