下载
产品信息
產品資訊 "SE-AWG08-6-AN0001-130-AN0002-5"
- Extremely low resistance cables made of pure copper wires with tin plated connectors
- Flexible copper cables to compensate the movement of the plunger
- Engineered to be exceptionally flexible, ensuring it exerts virtually no force on the continuous plunger probe
- Insulation made out of a transparent and thin silicone tube
- Maximum current capacity of 400A
| RoHS 符合性: | 是 |
|---|---|
| 产品组: | 组件 (SE) |
| 公母性 1: | F 信号线母头/插座/ Female/Jack |
| 公母性 2: | F 信号线母头/插座/ Female/Jack |
| 子系列: | 带 AWG08 电缆的 SE-AWG08 插头 |
| 接口 1: | AN-0001 电缆孔眼支架,宽 20mm,孔径 10.2mm |
| 接口 2: | AN-0002 直电缆孔眼,宽 20mm,孔径 8.5mm |
| 最大温度: | 80 °C |
| 最小温度: | -40 °C |
| 电缆屏蔽装置: | 1 重 |
| 电缆类型: | AWG 08, Litze, Klasse 6 |
| 电缆长度: | 17 cm |
| 结构系列: | SE-AWG08 |
| 规格 1: | 90°角 |
| 规格 2: | 直 |
Accedere
产品详情
- Extremely low resistance cables made of pure copper wires with tin plated connectors
- Flexible copper cables to compensate the movement of the plunger
- Engineered to be exceptionally flexible, ensuring it exerts virtually no force on the continuous plunger probe
- Insulation made out of a transparent and thin silicone tube
- Maximum current capacity of 400A
本系列的其他产品:
技术参数
一般数据
- 产品组: 组件 (SE)
- 结构系列: SE-AWG08
- 子系列: 带 AWG08 电缆的 SE-AWG08 插头
- 最小温度: -40 °C
- 最大温度: 80 °C
- RoHS 符合性: 是
电气数据
- 电缆屏蔽装置: 1 重
插头数据
- 接口 1: AN-0001 电缆孔眼支架,宽 20mm,孔径 10.2mm
- 公母性 1: F 信号线母头/插座/ Female/Jack
- 规格 1: 90°角
- 接口 2: AN-0002 直电缆孔眼,宽 20mm,孔径 8.5mm
- 公母性 2: F 信号线母头/插座/ Female/Jack
- 规格 2: 直
电缆数据
- 电缆长度: 17 cm
- 电缆类型: AWG 08, Litze, Klasse 6
合适的工具和配件
Loading...